Dnes je 12.7.2024
svátek má Bořek

Spolky a sdružení

Fotbalový klub Horky nad Jizerou

Historie fotbalového kubu v Horkách nad Jizerou se píše od roku 1929. V letech 1969/1970 bylo vybudováno hřiště včetně zázemí v zámeckém parku, kde je do dnes.

Od revoluce se celé zázemní sportoviště postupně renovuje, rozšiřuje a modernizuje. Přibyly tribuna, zábradlí kolem hlavního hřiště, umělý povrch pro volejbal a nohejbal… Fotbalový klub má přes 80 členů a 3 týmy: A mužstvo aktuálně hraje divizi, B tým okresní III. třídu a žáci hrající rovněž okresní soutěž.

V současnosti (2020) je areál hlavním sportovním a kulturním dějištěm v obci. www.fchorky.cz

Sbor dobrovolných hasičů Horky nad Jizerou

Členská základna Sboru dobrovolných hasičů v Horkách nad Jizerou v roce 2020 čítá přes 30 členů. SDH se podílí na ochraně obyvatelstva před požáry a jinými mimořádnými událostmi. Předcházení, likvidace a odstraňování následků těchto mimořádných událostí je hlavním úkolem hlavně té mužské části osazenstva, a to převážně formou brigád.

Na rozvoji společenského života v obci se podílí zejména ta ženská část členské základny. Pod záštitou SDH se každoročně koná maškarní, vítání jara, pálení čarodějnic, dětský den, rozloučení s prázdninami, mikulášská besídka.

Společně pak reprezentují naši obec na okrskových soutěžích SDH.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat za jejich obětavou práci a čas, který věnují této činnosti. sdh-horky.webzdarma.cz